Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

Vadesiz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2017

297

 Vadesiz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar  – Günümüzde birikimlerimizi en güvenli şekilde sakladığımız alan olan bankalar, açılan hesaplar için hesap işletim ücreti adında aidat almaktadır. Bu aidatlar dosya masraflarına ve ekstra işlemler için kullanılmaktadır. Fakat bankalar arasında yıllardır devam eden rekabet, artık hesap işletim ücretine bir son vermiştir. Diğer bankalara göre kendini kanıtlamak isteyen bir çok banka, artık hesap işletim ücreti almamaktadır.

Yargıtay’ın vermiş olduğu karara göre, bankaların hesap işletim ücreti alması zaten yasak. Fakat bir çok banka hesap işletim ücreti almaya devam ediyor. Bu ücretler de 30 TL ile 90 TL arasında değişiklik gösteriyor ve 6-12 aylık bir süreç içerisinde alıyor. Bunun dışında hesap işletim ücreti almayan bankalar da vardır. Sizler için hesap işletim ücreti almayan ve müşterilerine kaliteli hizmet sunan bankaları araştırdık ve aşağıda yazan bankalar, hiç bir şekilde hesap işletim ücreti almamaktadır. Fakat bazı bankalar için aranan bazı şartlar ve istenilen işlemler vardır.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

QNB Finansbank Enpara.com

QNB Finansbank’ın şubesiz olarak varlığını sürdüren Enpara.com, kısa bir zaman önce piyasaya girmiştir. Yapmış olduğu avantajlı uygulamalar ve çalışmalarıyla dikkat çekmiş ve bankalar arasında tarihe geçen yenilikler yapmıştır. Eft ve havale ücreti almamasının yanı sıra, hesap işletim ücreti de almıyor. Ayrıca bu ücretin alınmyacağına dair bir sözleşme çıkarmış ve sözleşmeyi imzalamanız durumunda, sizlerden hiç bir şekilde hesap işletim ücreti almayacağını taahhüt etmiştir.

Enpara.com’un sunmuş olduğu bu avantajda, hesabınızı ilk açtığınızdan itibaren ücretis olarak kullanabilirsiniz. Enpara.com’a başvuru yapmak için, online hizmetlerini tercih edebilirsiniz. En büyük güzelliği de, sizleri şubeye çağırmıyorlar ve evinize kadar gelip kartınızı aktif ediyorlar. Eve gelen temsilciler beraberinde sözleşmeyi getiriyor ve sözleminizi imzalamanız durumunda, hesabınız aktif ediliyor. Hesap açıldıktan andan itibaren, hesabınızı sorunsuz kullanabilirsiniz.

TEB Bankası CEPTETEB

Teb bankasının şubesiz olarak varlığını sürdüren Cepteb, enpara.com gibi popüler olmuş bir bankadır. Buan göre bu hesabı açan müşterilerden hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Havale işlemleriniz ücretsiz olmakta fakat Eft işlemlerinizden ufak bir komisyon alınmaktadır. CEPTEB müşterisi olmak için, orjinal internet sitesine giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz.

Daha sonra banka kuryesi adresinize gelerek, sizlere sözleşmenizi getirecektir. Sözleşmeyi imzalamanız durumunda, hesabınız anında aktif edilecektir. Şubesiz bankacılık olarak devam eden Cepteb, internet bankacılığından veya mobil bankacılığından pratik çözümler sunmaktadır. Sahip olduğunuz bilgisayar ve cep telefonlarından 24 saat boyunca giriş yapabilir ve hatta yatırımlarınızı bile bu hesap üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

KuveytTürk Senin Bankan

Katılım bankası olarak piyasada varlığını sürdüren KuveytTürk, müşterilerinden herhangi bir hesap işletim ücreti almamaktadır. Buna ek olarak bu hesabı açarsanız, ekstra bir havale veya Eft ücreti de ödemeyeceksiniz. Şubesiz banka olarak devam eden Senin Bankan, online hizmetleri tercih eden bireylerden ekstra masraf almamakadır.

Bunun yanı sıra, aktif olarak devam eden güncel kampanyaları da bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Hesabı aktif etmek için, banka şubesine gerek yoktur ve resmi internet sitesine giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. Diğer bankalar gibi sözleşmeler kurye vasıtası ile gönderilir ve sözleşmeyi imzalamanız durumunda hesabınız aktif olur.

 

Şubesiz bankalar Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar  dır. Aynı zaman Havale ve EFT ücreti de almamaktadır.

Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi bankasının şubesiz bir girişimi olan Nuvo, ekstra bir hesap işletim ücreti almamaktadır. Bununla beraber eğer bu hesabı açarsanız, eft ve havale işlemlerinizde de ücret ödemeyeceksiniz. Yapı Kredi Bankası’nın bir girişimi olmasından dolayı, bankanın sunmuş olduğu tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bu banka üzerinden hesabınızı açmak için, Yapı Kredi bankasının resmi internet sitesine giriş yaparak başvurabilirsiniz. Başvurularınız genelde gün içerisinde onaylanır ve adresinize kurye gönderilir. Kurye ile beraber kartınız da gelir ve sözleşmeyi imzalamanız durumunda hesabınız aktif edilir.

 

Abank Dijital

Abank’ın bir girişimi olan Dijital, kısa süre önce aktif edilmiştir. Abank dijital ile sizlerden herhangi bir işletim ücreti alınmamaktadır. Abnak dijital başvurularınızı, Abank’ın resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Hesabınız kısa sürede aktif edilir ve tüm işlemlerinizi, mobil veya internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

Abank’ın son zamanlarda yapmış olduğu çalışmaların bir yenisi olan Abank dijital ile, farklı olarak eft ve havale ücreti alınmaktadır. Fakat bu tutarlar çok da önemsenecek büyüklükte değildir. Hesabınız için sizlerden hesap işletim ücreti alınmaması, büyük bir avantaj olmaktadır.

Denizbank Dijital Deniz

Denizbank’ın son zamanlarda yapmış olduğu teşvik edici kampanyaları sayesinde, müşteri sayısını 3 milyon civarına kadar çıkarmıştır. Birey odaklı çalışmaları devam etmiş ve Dijital Deniz adında bir girişimi gerçekleştirmiştir. Bu hesabı açmanız durumunda, hesap işletim ücretinden tamamen muaf oluyorsunuz. Denizbank’ın bir girişimi olduğu için, bankanın yapmış olduğu tüm kampanyalar ve indirimlerden de bu sayede yararlanabilirsiniz.

Dijital Deniz başvurusu yapmak için şubeye gitmeye gerek yoktur ve resmi internet sitesine girerek başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca hatırlatmak isteriz ki Denizbank, normal açılan hesaplardan da hesap işletim almamaktadır. Fakat bunun için 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir ve bu otomatik ödemelerin en az 1 yıl ödenecek olması gerekiyor.

Katılım bankaları hesap işletim ücreti
Katılım bankalarının hemen hepsi Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar  arasında yer almaktadır.

Türkiye Finans

Katılım bankası olarak varlığını sürdüren Türkiye Finans, hesap işletim ücreti konusunda avantajlı bir bankadır. Pek şubesi olmamasına rağmen müşteri sayısı oldukça geniş bir kitle üzerine kurulmuştur. Türkiye Finans bankası üzerinden hiç bir şekilde hesap işletim ücreti talep edilmemektedir. Fakat havale ve eft ücreti gibi ücretler alınıyor. Başvuru yapmak için en yakında yer alan Türkiye Finans Bankası’na gitmeniz gerekmektedir. Online başvuru, bu banka üzerinden yapılmamaktadır.

Albaraka Türk

Bir diğer katılım bankası olan Albaraka Türk, müşteri portföyünü genişletmek için uzun bir zamandır hesap işletim ücreti almamaktadır. Ayrıca hesap işletim ücreti almaması için yapmanız gereken bir işlem yoktur ve hesabı ilk açtığınız andan itibaren bu ücretten tamamen muaf oluyorsunuz. Dolayısıyla sizler için çok avantajlı bir banka olabilir. Başvuru yapmak için tek yapmanız gereken, en yakında bulunan Albaraka Türk şubesine gitmeniz ve talep oluşturmaktır.

Vakıf Katılım Bankası

Katılım bankaları arasında önemli bir yere sahip olan Vakıf Katılım Banıas, müşterilerinden hiç bir şekilde hesap işletim ücreti almamaktadır. Vakıf Katılım bankası buna ek olaraki eft ve havale ücretlerinde de esnek davranmıştır. Başvuru yapmak için, en yakınınızda yer alan Vakıf Katılım Bankasına gitmeli ve talep oluşturmalısınız.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası da hiç bir şekilde müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır. Bunun dışında eft ve havale ücretlerini aldığını söylemek isteriz. Hesabınızı açtığınız ilk andan itibaren sizlerden bir ücret talep edilmeyecektir. Doğal olarak en avantajlı bankalar arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

KuveytTürk Katılım Bankası

Seninbankan uygulamasının, Katılım bankasında da geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Bu banka üzerinden açılan hesaplardan da ekstra bir işletim ücreti alınmamaktadır.  Başvuru yapmanız için online hizmetleri tercih edebilirsiniz. Tüm işlemlerinizi internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca bu hesabı açan bireyler için, herhangi bir havale ve eft ücreti alınmamaktadır. Tüm fatura ödemeleriniz ve kredi kartı ödemelerinizi, 24 saat boyunca bu hesap üzerinden yapabilirsiniz. Üstelik bu ödemeleriniz için sizlerden bir ek ücret talep edilmeyecektir.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar yukarıda ki bankalarda görüldüğü şekildedir. Bankalar ilgili tecrübelerinizi bize yorum alanından bildiriniz.

Hesap İşletim Ücretinden Muaf Olunabilir Mi?

Hesap işletim ücreti bilindiği gibi, Yargıtay’ın kararına göre hiç bir şekilde alınamaz. Fakat bankalar bu ücreti almaya devam etmekte ve bireylerin hesaplarında para olması durumunda direk tahsil etmektedir. Bu durum her ne kadar sorun yaratsa da, bireyler bu ücreti ödemekte zorunlu kılınmıştır.

Yukarıda yazmış olduğumuz bankalar, sizlerden hiç bir şekilde hesap işletim ücreti talep etmemektedir. Fakat eğer kendi bankanıza hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız, bankanızı arayıp ödemek istemediğinizi belirtmenizdir. Diğer yandan bankalar 1-2 otomatik ödeme vermeniz durumunda da, sizlerden hesap işletim ücreti almazlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.