Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

Üniversitelilere Öğrenci Kredisi Veren 5 Banka

79

Üniversitelilere Öğrenci Kredisi Veren 5 Banka  – Bilindiği üzere bankalar, önemli uygulamalara imza atmakta ve düşük faizler ile kolay ve pratik imkanları sunmaktadır. Bireylerin para ihtiyaçlarında ilk başvurduğu alan olan banka kredileri, bazı değerlendirmelerin olumlu geri bildirim ile cevaplanması durumunda, bireylere verilmektedir. Düzenli bir gelir belgesi, 3 ay ödenmiş sigorta şartı ve yüksek kredi puanı gibi hususlar, kişide aranan temel şartlar arasında yer almaktadır. Bu hususların eksiksiz karşılanması durumunda, sorunsuz olarak kredi kullandırılmaktadır.

Bankaların yenilikçi projeleri hız kesmeden devam etmiş ve öğrenciler için de son derece avantajlı uygulamalar aktif edilmiştir.Öğrencilerin eğitim gördüğü süre boyunca yapacağı bazı harcamalar için, bir çok banka kredi olanağı sunmaktadır. Fakat öğrencilerin gelirinin çok düşük seviyelerde olması, bankaların düşük tutarda kredi vermesini sağlamıştır. Öğrenciler hiç bir şekilde bankalardan yüksek tutarlarda kredilere başvuramaz ve başvurduğu zaman reddedilir. Bunun dışında piyasada yer alan bir çok banka, ekstra şart aramadan öğrencilere kolaylıkla kredi vermektedir.

Bu bankaların baktığı tek şart, öğrencinin sahip olduğu gerekli kredi notudur. Eğer öğrencinin yeteri kadar kredi notu varsa eğer, orta tutarda bir krediyi rahatlıkla kullanabilir. Yalnız eğer öğrencinin kredi notu düşük seviyelerde ise, krediyi alması bir hayli zorlaşır. Bu durumda kesinlikle kefil bulması gerekiyor. Buna ek olarak düzenli olarak kira geliri olan öğrenci, bankaların sunmuş olduğu kredileri sorunsuz kullanabilir.

Öğrenciye Verilen Kredi Şartları

  • Ailenin kefil olarak gösterilmesi
  • Çalışma durumunda maaş bordrosunu göstermeli veya gelirini belgelemeli
  • Eğitim kredisi ismiyle alınan krediler.

Yukarıdaki hususları değerlendirme altına alarak, istediğiniz şartlar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat söylemek isteriz ki, öğrenci olduğunuz zaman kefiliniz olmazsa ve gelirinizi belgeleyemiyorsanız eğer, hiç bir şekilde kredi çekme olanağınız yoktur. Tek çekebileceğiniz kredi, aşağıdaki yazılmış olan  eğitim kredileridir. Eğitim kredilerine ise aileniz ile beraber başvurabilir ve eğitim masraflarınızı problem olmadan karşılayabilirsiniz.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank’ın müşteri odaklı çalışmaları, öğrenciler üzerinde de süregelmiştir. Öğrencilere sunmuş olduğu 10.000 TL’lik kredi kampanyası, öğrencinin düzenli gelirini raporlar halinde sunması durumunda verilmektedir. Üstelik 12, 24, 36 ay gibi vade sayıları da öğrencilerin avantajlı bir konumda olmalarına zemin hazırlamıştır. En yakında Denizbank şubesine giderek veya internet bankacılığını giriş yaparak, eğitim kredisi başvurusu yapabilir ve 1-3 iş günü içerisinde eğitim kredisini sorunsuz alabilirsiniz.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Eğitim kredisi deniliyorsa eğer, akla mutlaka gelen ilk isim Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası öğrencilere 100.000 TL’ye kadar eğitim desteği vermektedir. Fakat aranan şartlar oldukça ağırdır ve normal bireylerde olduğu gibi, düzenli ve yüksek bir gelir şartı aranmaktadır. Düzenli gelir olmaz ise eğer, ailenizi kefil göstererek de bu krediyi kullanabilirsiniz. Üstelik çektiğiniz krediyi, 48 aylık bir vadede ödeyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi

Düşük faizler ve avantajlı ödeme planlarıyla eğitim kredisi veren İş Bankası, öğrencilerin harcamalarını problem yaşamadan yapabilmesi için bazı avantajlı fırsatları aktif etmiştir. Öğrencilere vermiş olduğu eğitim kredisinde, piyasadaki en düşük faiz oranlarını yakalama hedefi alınmış ve öğrencilere uygun şekilde krediler verilmiştir. İş Bankası Öğrenci Kredileri, 12-48 ay vade kolaylığı ile verilmektedir ve en yüksek çekim limiti 10.000 TL olarak ayarlanmıştır. İş Bankası üzerinden eğitim kredisi çekmek, diğer bankalara oranla daha kolaydır. Bilindiği gibi İş’te Üniversiteli kredi kartıyla hafızalara kazınmış bir bankadır ve üniversite öğrencileri  için yapmış olduğu çalışmalar ile dikkatleri üzerinde toplamıştır. Bu yüzden başvurularınız, diğer bankalara göre çok daha kısa sürede onaylanmaktadır.

Akbank Öğrenci Kredisi

Akbank’ın yenilikçi özellikleri, öğrenciler üzerinde de devam etmektedir ve öğrencilerin masraflarını problem yaşamadan karşılayabilmesi adına bazı olanakları aktif etmiştir. Akbank’a başvuru yaparak yaklaık 15.000 TL’ye kadar Öğrenci Kredisi alınabilmekte ve düşük faiz oranlarıyla 48 aylık bir vade sisteminde geri ödenmektedir. Başvuru yapmak için, en yakında yer alan Akbank şubesine gidebilir ve ailesiniz kefil göstererek krediye ulaşabilirsiniz. Eğitim kredilerini almanın ilk şartı, mutlaka kefil gösterilmesi veya yüksek, düzenli bir gelire sahip olunmasıdır. Bunun dışında öğrenciler kendisi bankaya giderek kredi kullanamazlar. Eğer bir öğrenci kredi kullanmak istiyorsa eğer, kredi notu çok yüksek ve geçmiş ödemelerinin düzenli bir şekilde yapmış olması gerekmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.