Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

Uçakla Seyahat Edenlere En Avantajlı 6 Mil Kredi Kartı

337

Uçakla Seyahat Edenlere En Avantajlı 6 Mil Kredi Kartı – Bankalar tarafından hizmete sunulan kredi kartları, birçok avantaj ve kolaylığı hayatımıza getirmiştir. Özellikle son zamanlarda bankaların kredi kartı kullanımını arttırmak için yapmış olduğu birey odaklı çalışmaları, kredi kartının gerekli bir araç haline gelmesinde büyük rol oynamıştır. Bu konuda çalışmalar yapan bankalar, kredi kartlarına mil kazanma özelliğini koymuştur. Kredi kartı harcamalarında ek olarak mil hediyesi verilmekte ve kazanılan miller ile, uçak bileti alabilme olanağı verilmiştir. Düzenli uçuş yapan bireyler için, son derece etkili bir kampanyadır. Kazanılan miller kredi kartlarında birikmekte ve bu miller ile uygun uçak biletleri alınmaktadır. Aşağıda yazılmış olan mil kredi kartları, piyasadaki en avantajlı mil kredi kartlarıdır.

En Avantajlı 6 Mil Kredi Kartı

En Avantajlı 6 Mil Kredi Kartı

Garanti Miles&SMiles

Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları’nın ortak bir çalışması olan Miles&SMiles, aynı zamanda Türkiye’de ilk olma özelliğini içerisinde barındırıyor. Kredi kartınızdaki harcamalara yönelik mil kazandırıyor ve bu millerde hesap kesim tarihinden sonra, Miles&SMiles kartınıza aktarılıyor. Bu kredi kartınız ile biriktirdiğiniz milleri, Türk Hava Yolları’na ait tüm havayolu şirketlerinde kullanabilir ve bedava uçak bileti alabilirsiniz.

Miles&SMiles kredi kartlarında Standar, Platinum ve Prive olmak üzere, 3 farklı statüde sunulmaktadır. Yapılan harcamalara yönelik kazanılan miller, bu kategorilere göre farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak eğer, 1000 TL’lik standart kartla yapılan bir alışverişte, 500 mil kazanmış olursunuz. Ortalama bir uçak bileti, yaklaşık 20.000 mil istemektedir. Bu da demek oluyor ki, 40 bin TL tutarında harcama yapmanız dahilinde, bedava uçak bileti alabileceksiniz. Uçak bileti almak yerine Beymen, ATU Duty Free, Shell, BP ve Turkcell gibi alanlarda da harcamalar yapabilirsiniz.

İş Bankası Maximiles

Maximiles kredi kartı, uzun bir süredir İş Bankası tarafından sunulan avantajlı bir kredi kartıdır. Bu kart ile yapacağınız harcamalarda mil kazanılmakta ve kazanılan miller ile bedava uçak bileti alınmaktadır. Bu kart ile harcama yapıldığında, 200 TL’ye 1 mil verilmektedir. Doğal olarak uçak bileti almak istediğiniz zaman, 1 mile karşılık 1 TL gelmektedir. Sonuç olarak 150 TL tutarında bir bilet alacaksanız, 150 adet mile sahip olmanız gerekmektedir.

Maximiles kartı bizlere Standart ve Selecet adında iki farklı kart modelinde sunuluyor. Biriktirmiş olduğunuz milleri, istediğiniz havayolu şirketinde kullanabilirsiniz. Ayrıca Atatürk ve Esenboğa havalimanlarında, bu kart ile havalimanı otoparklarından ve Shuttle hizmetlerinden avantajlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Buna ek olarak bu kartı, Müzekart olarak da kullanma imkanı verilmektedir. Tüm bunların dışında, yurt dışında gezi yapıyorsanız İş Bankası tarafından sigortalı konumda olursunuz. Kartınızı veya bavulunuz kaybederseniz eğer, anında 5.000 dolar civarında sigorta ödemesi verilmektedir.

Yapı Kredi Adios Kart

Adios kartı, Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu en avantajlı mil kredi kartlarından bir tanesidir. Bu kredi kartıın avantajlı fırsatlarını yakalamak için, mutlaka kampanyaları takip etmeniz gerekmektedir. Çünkü Yapı Kredi Bankası, belirli dönem aralıklarında 149 TL’lik bir puan ile Türkiye içi uçuş imkanı, 249 TL’lik bir puan ile Avrupa’da istenilen bir ülkeye uçuş imkanı ve 499 TL’lik bir puan ile diğer tüm ülkelere uçma olanağı veriyor. Bu avantajlardan yararlanmak yılda sadece 2 defaya mahsustur.

Adios kart ise, Standart ve Premium olmak üzere, iki farklı kategoride sunulmaktadır. Premium kartda ek olarak, seyehat sigortası, deniz taksi ve shuttle gibi hizmetler ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca kartın içerisinde biriken miller ile uçak bileti aldığınız zaman, yanınızda bir kişi için %25’lik bir indirim ile ek bilet alabilirsiniz. Bu kart ile uçak bileti, gemi turu bileti alabilir veya araç kiralama işlemi yapabilirsiniz.

Akbank Wings Card

Wing kart ile yapmış olunan harcamalarda mil puanı kazanılırken, Axess üye işyerlerinden yapılan harcamalarda Chip Para kazanılmaktadır. Chip paraları kullanmak istemiyorsanız, tek bir tuşlama ile mile dönüştürebilir ve millerinizi kullanabilirsiniz. 1 chip paranın karşılığı yaklaşık 15 mildir. Wing card sahibi müşteriler, 1.5 TL’lik bir alışverişte 1 mil kazanmaktadır. Yurt dışı harcamalarında ise, %25 daha fazla mil kazanabilirsiniz.

Wings Card, Standart, Black, Private, Bussines olarak dört farklı kartı içerisinde barındırmaktadır. Bu kart ile biriktirilen miller ile, istenilen bir havayolu şirketinden bilet alınabilir. Buna ek olarak İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanları’nda yer alan Wings Primeclass Lounge’dan 1 yakınızı veya misafiriniz ile birlikte ücretsiz bir şekilde yararlanma olanağına sahipsiniz.

ING Pegasus Plus Kredi Kartı

ING bank ve Pegasus havayolu şirketleri resmi antlaşması ile Pegasusu Plus kredi kartı çıkartılmış özellikle pegasus uçak alımlarında mil kazanıp bedava bilet alabiliyorsunuz.

Classic kart ve Premium kart olarak iki türdür. Parasal olarak birinde 59 tl kart ücreti diğerinden ise 159 tl kart ücreti alınmaktadır.  Ama kazanç olarak premium oldukça avantajlar sağlanmaktadır.

Vakıfbank Milplus kredi kartı

Vakıfbank’ın en iyi Mil Kredi Kartı Milplus ile harcamalarınızdan mil toplayarak mil puanınızla uçak bileti alabilirisniz. Uçak biletinin yanında puanlarınızı otel ve tur rezervasyonlarında da kullanabilirsiniz.

Kartı bir diğer güzel özelliği ise puanınız yetersizse avans puan uygulaması ile avans puan alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bu kart genelde seyahat etmek isteyenlere özel olarak bankalar tarafından çıkarılmış kartlardır. THY ve Garanti bankası resmi bir anlaşma yaparak   Miles&SMiles kartı sunulmuş. THY tarafından da desteklenen kart  Miles and SMiles kredi kartıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.