Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

Türkiye’de Faaliyet gösteren 10 Büyük Bankanın ATM Para Çekme Limitleri

96

Türkiye’de Faaliyet gösteren 10 Büyük Bankanın ATM Para Çekme Limitleri – Teknolojide yaşanan gelişimi en kaliteli şekilde yansıtan bankalar, günümüz ihtiyaçlarını karşılamak için birçok ATM kurmuştur. ATM’ler bankaların ufak şubesi niteliğindedir ve tüm bireysel işlemler, günün her saati ATM’ler üzerinden yapılabilmektedir. Banka Atm’leri müşterilerin işlemlerine hız kazandırmakla beraber, şubelerin de iş yükünü minimum seviyelere indirgemiştir.

Banka Atm’lerinden para çekme-yatırma işlemlerinin yanında, ekstra birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Para yatırma konusunda herhangi bir limit olmamasına karşılık, para çekme konusunda uygulanan limitler vardır. Bu limitler bankaların çalışma şartlarına göre olabileceği gibi, Atm’nin kapasitesine göre de değişmektedir. Aşağıda günümüzde en çok tercih edilen banka Atmleri ve sahip olduğu para çekme limitleri detaylı olarak aktarılmıştır.

ATM Para Çekme Limitleri

Ziraat Bankası

Türkiye’nin listelerdeki en büyük bankası olan ve aynı zamanda devlet bankası olma özelliğini taşıyan Ziraat Bankası, Atm’lerden para çekim limiti olarak, 1500 TL gibi bir rakam belirlemiştir. Fakat emekli maaşı alan bireyler, bu limite takılmazlar ve dilediği miktarlarda para çekebilir. Ayrıca 1.500 TL ve üzeri çekilen paralarda, ekstra olarak komisyon alınmaktadır. Buna ek olarak Ziraat Bankası, bireye göre farklı bir limit sistemi uygulamaktadır. Örnek olarak destekleme ödemeleri alan çiftçilerin, çekim limiti 5.000 TL’dir.

Türkiye İş Bankası

Özel bir teşebbüs ile hayatıma giren Türkiye İş Bankası, son zamanlarda uyguladığı birey odaklı çalışmaları ve yenilikçi tavrıyla dikkat çekmiştir. İş Bankası Atm’ler üzerinden çekilen para limitini, 1500 TL olarak belirlemiştir. Bu miktarın üzerinde çekilen paralarda, ek olarak komisyon tutarı alınmaktadır.

Garanti Bankası

Garanti Bankası Atm’lerinden para çekme limit, 2000 TL olarak ayarlanmıştır. Diğer bankalarda olduğu gibi bu tutarın üzerinde para çekmek isteyen bireyler, ekstra olarak komisyon tutarı ödemektedir. Bu bankada herhangi bir birey ayrımı yapılmaz ve her müşteriye aynı limit sistemi yansıtılır.

QNB Finansbank

Finansbank kısa bir süre önce isim değişikliğine giderek, QNB Finansbank olarak işlemlerine devam etmektedir. Sağladığı uygun kredi olanaklarıyla bilinen QNB Finansbank, ATM para çekim limitini 1.500 TL olarak belirlemiştir. Bilindiği üzere yakın bir tarihte enpara.com adlı bir hizmet aktif edilmiş ve bu kapsamda hizmet alan bireyler, paralarını QNB Finansbank Atm’lerinden ücretsiz olarak çekebileceği belirtilmiştir. Yukarıda yazılan para çekim limiti, aynı zamanda enpara.com için de geçerli kılınmıştır. 

Halkbank

Ziraat Bankasıyla beraber bir diğer devlet bankası olan Halkbank, günlük para çekim limitini 1000 TL olarak iletmiş ve uygulamaya geçirmiştir. Bu limitin üzerinde para çekim talebinde bulunulacak ise, ekstra komisyon ödeme zorunluluğu vardır.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, üye müşterilerine en yüksek para çekim limitini uygulamaktadır. Atm’lerden 2.000 TL çekim limitinin olmasıyla beraber, eğer bireysel müşteri portföyündeyseniz bu limitiniz 3.500 TL civarına kadar ulaşmaktadır. Şirket müşteri olmanız durumunda, günlük para çekim limitiniz de 5.000 TL olmaktadır. Atm’ler üzerinden sıkça kullanım yapıyorsanız ve Yapı Kredi Ardıç Paketi üyeliğiniz bulunuyor ise, bu limitler 3 katına kadar ulaşabilmektedir.

Akbank

Akbank diğer bankalara göre günlük para çekim konusunda farklı bir yol haritası uygulamaktadır. Neo kart kullanıcıları için geçerli kılınan günlük para çekim limiti 1.500, Neo Meo kart kullanıcıları için geçerli kılınan limit 2500 TL, Birebir kart sahipleri için geçerli kılınan çekim limiti 2.000 TL ve Neo Bussines kart kullanıcıları için geçerli kılınan günlük çekim limiti 4.000 TL olarak belirlenmiştir.

Teb Bankası

Teb bankası üzerinden günlük para çekim limiti 1.000 TL’dir ve hangi müşteri portofünde yer alıyorsanız, ona bağlı olarak bu limitlerde değişim yaşanabilir.

Denizbank

Son zamanlarda emekliler üzerinde projeler gerçekleştiren Denizbank, günlük para çekim limitini 1990 TL olarak belirlemiştir. Fakat bu durum emekliler için değil, normal statüdeki bireyler içindir. Emekliler istediği tutarda parasını rahatlıkla çekebilir. Ayrıca banka müşterisi olmayan bireyler, 49 TL’ye kadar para çekebilir.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Bankası, para çekim limitlerini farklı bir uygulamayla aktif etmiş ve müşteriye bağlı olarak limit sistemi geliştirmiştir. Normal müşteriler için para çekim limiti 1.500 TL’dir fakat günlük işlem hacmini büyükse, bankayla iletişime geçmeniz durumunda günlük para çekim limitiniz 3.000 TL’ye kadar çıkabilir.

 

ATM Para Çekme Limitleri bankadan bankaya göre farklılıklar gösterdiğinden dolayı arttırım talepleriniz bankanıza iletmeniz halinde arttırılabilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.