Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

Kredi notuna göre kredi hesaplama nasıl yapılır?

69

Kredi notuna göre kredi hesaplama nasıl yapılır – Kredi notu yüksek ve düşük olması aslında kredi alabilir veya almayabilir anlamına gelmez. Her bir kredi puanın değeri bir anlam ifade eder. Bankalar da kredi başvurularında aldıkları esas kriter kredi notudur. Eğer kredi notunuz düşükse maaş bordosu veya kefil göstermeniz istenebilir.

Kredi notunuz orta seviyede ise size kredi verirler ama normal şartlarda, yani normal faiz oranlarında. Kredi notu düşük birine ise yüksek faiz oranları teklif edilir. Çünkü krediyi tahsil etmede risk vardır. Doğru bir orantı ile kredi notu yüksek olanlar ise daha düşük faiz oranda kredi alabilirler.

Kredi notuna göre kredi hesaplama nasıl yapılır? Bunun net cevabını kredi hesaplama siteleri veremez. bankaların kredi hesaplama araçları da doğru bilgi vermez. Orada ki kredi hesaplama araçları standart faiz oranlarıdır. Zaten zaten sadece bilgi amacıyla verilen bir hizmettir.

Kredi notuna göre kredi hesaplama kredi başvurusunda belli olur

Eğer kredi notunuz yüksekse veya düşükse bankaya giderek kredi başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtin. Kimliğinizi vererek banka da çalışan eleman hemen kredi işlemlerinize başlar. Kredi alacağınız için sizi hürmetle karşılayacak ve hürmet gösterecek. Kredi notunuz normal ise yani kredi alabilir derecesinde ise normal faiz oranında krediniz çıkar. Düşükse ama kırmızı çizgide değilseniz krediniz onaylansa dahi yüksek bir faiz çıkacaktır. Fakat bundan sonrasına dikkat edin, Eğer kredi notunuz düşükse bankada çalışan elaman uyanıklık gösterip size normal kredi notuna sahip biriyle eş bir faiz oranı söyleyecek. Zaten bankanın verdiği vaiz oranları da bu şekilde diyecektir size….

Bu durumda uyanık olmanız gerekiyor. kabullenirseniz banka size güle oynaya kredi verecektir hemde kazık atmış olacak. Bu durumda orada size krediyi kullandıran personel takdirleri alacak sizde yüksek faiz oranıyla kredi almış olacaksınız. Yüksek faiz oranı diyorum çünkü sizin faiz oranı normalinden daha düşük olması gerekiyor.

Kredi notuna göre kredi hesaplama nasıl yapılır

İtiraz etmeniz gerekiyor bu hususta, Benim kredi notum bu kadar yüksek normal biriyle eş m tutuyorsunuz diye tepki gösterin. Başka bankalar daha düşük faiz oranıyla kredi veriyor bu faiz oranlarını kabul edemem deyin… Ki başka bankalar size daha düşük faiz ile kredi vereceklerdir. Örneğin İNG Bank  reklamları var adamların, aynı beden ceketi kimseye giydiremezsiniz. Diyorlar ve ne güzel tarif ediyorlar. Sizin gibi kaliteli bir müşteriye normal muameleme gösteremezler.

Yok banka faiz oranlarını düşürmediyse hiç çekinmeden kalkın başka bir bankaya gidin kredi başvurunuzu yapın.  Eğer bu yazıyı okuyup kredi başvurusu yaptıysanız lütfen tecrübelerinizi bizimle paylaşın herkes faydalansın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.