Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

Geleceğin Altcoin ‘i Merkezsiz Borsa WAVES

508

Geleceğin Altcoin ‘i Merkezsiz Borsa WAVES – Daha önce ki yazılarımda Bitcoin ve Altcoinlerle ilgili bilgiler verdim. Şimdi işin yüzeyseli ni bırakıp daha derine borsalara altcoinlere bir göz atalım. Bitcoin aldık onu orada mı bekleteceğiz yoksa altcoinleri yatırım yaparak BTC’leri daha mı yükseltmeliyiz? Bu tamamen sizin kararınıza kalmış bir şeydir. Unutmayınız ki dijital para borsası hiç bir devlete bir kuruluşa bağlı değildir. Bu nedenle burada hiç bir kural yok.

Örneğin BIST’e bir hisse senedine yatırım yapacağınız zaman YTD (Yatırım Tavsiyesi Değildir) ifadesini yerleştirmeniz bunun sadece sizin fikriniz olduğunu belirtir yatırıma teşvik etmezseniz. Yatırıma teşvik ederseniz sizi şikayet edebilirler ve bu bir suçtur Bir manipülasyondur. Fakat Dijital para piyasası kimsenin tekeli ve kontrolü olmadığından dolayı herkes elindeki coinle ilgili manipülasyon yapıyor. Bu nedenle çok dikkat etmeniz gerekiyor rastgele bir coine atlamamanızı tavsiye ederim.

Hedeflerinizi belirleyin öncelikle eğer kısa vadeli alım satım işlemlerini yapmak istiyorsanız teknik analiz işinden anlamanız gerekiyor. Twitter’de bir çok kişi kendi alıp sattığı coinleri söylüyor hem yardımcı olmak, hem kendini kanıtlamak hemde aldığı coinin fiyatının artmasını sağlamak için bu coini alabilirsiniz diyor. Ama her zaman yükselmiyor bazen düşebiliyor da…

Ama ben teknik analizden anlamam, Kısa vadede kaybederim diyorsanız ve Uzun vadeli bir yatırımla BTC’leri yükseltmek istiyorsanız coinlerin projelerini ekiplerine misyon vizyon ne varsa tek tek incelemeniz gerekecek. Bu projelerden biri de benim de yatırım yaptığım projelerden biri $WAVES Waves Platform Coinidir.

Waves: Merkezi olmayan bir blok zinciri platformu

WAVES bir merkezsiz borsa projesidir. Waves Dex Merkezsiz borsası ile yatırımcılar yatırım yaparken belli bir merkeze bağlı kalmadan merkezsiz bir şekilde yatırımlarını kendi ellerinde tutabilmesidir. Bitcoin yatırımcıları BTC-e’yi bilir. Dünya’nin 5. büyük kripto para borsasına el konuldu ve yatırımcıların dijital paraları uçup gitti. Aynı şekilde diğer borsalar şuan işlem yaptığımız bittrex, Poloneix ve Kraker gibi borsalar da BTC-e gibi merkezi olan her an hacklenebilir veya bir hükumet tarafından kapatılabilir. Ki Ağustos ayında Poloneix’e bir çok saldırı düzenlenmiş borsa erişime bir kaç saat kapatıldı işlemler çok ağırlaştı ki halen ağır transferler günler sürüyor. Şuan yatırımcılar oradan kaçmak istiyor. Bu haliyle borsanın desteklediği coinleri de olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

İşte bu sorunların olmayacağı, merkezi sizde olacak olan bir borsa olan Waves DEX platformuyla tüm bu endişelere yer kalmayacaktır. Tokenler sizin kontrolünüz altında olacak ve merkez siz olduğunuz için Waves tarafından bir mağduriyete uğramayacaksınız.

Peki Neden Halen Ucuz WAVES!

Bana göre ucuz bazılarına göre de pahalı olabilir. Şuan piyasa fiyatı 5.38$ BTC’nin yükselişle fiyatı bir hayli gerileyen (BTC’ye göre) waves, dün itibari ile hareketlenmeye başladı. Sürekli olarak yeni projeler duyuruyorlar kendi altcoinlerini çıkarıyorlar. Waves’in kuruluşu merkezi Rusya’dır. Ve Rusya Hükümeti kripto para projelerini desteklemektedir. Waves Rusya’non en büyük bankalarından olan Gazprombank ile anlaşarak ATM üzerinden coinlerini para olarak çekebilirsiniz. Yine son günlerde Burger King’e bir token çıkardı. Whoppercoin Tokeni ile Rusya’da faaliyet gösteren Burger King üzerinden alışveriş yapabilir hediyeler kazanabilirsiniz. Haliyle güzel bir haber ama BTC’nin hareketlerinden dolayı mıdır bir türlü yükselemiyor 🙂 

Birde bu kadar kaliteli ve geleceği olan bir bir coin’in yükselmesi aksine düşmesi balinalara bağlıyorum. Waves’te küçük yatırımcıların sayısı oldukça fazladır. Herkes ümit bağlamış yükselmesini bekliyor. Fakat büyük yatırımcılar Balinaların sayısı oldukça az bu nedenle coinin değerini düşürerek küçük yatırımcıların satmasını sağlayarak kendileri altlardan topluyor. Bu tamamen kendi izlenimlerim…

Waves’te şuan en çok beklenen ise Waves DEX güncellemesi, Waves DEX şuan çok atıl ve yatırımcılar için oek kullanışlı değil Bu nedenle bir türlü yatırımcılar tarafından sevilmiyor.  Yeni Dex’in tanıtımı yapıldı tasarım aşağıdaki gibi olacak. Çok kaliteli bir tasarım olacak ama güncelleme daha gelmedi.

waves dex

Yeni dex güncellemesinin Eylül ve Ekim ayında geleceği konuşuluyor her an olabilir bunu kimse tam olarak bilmiyor. Bu nedenle bir çok yatırımcı waves düşse dahi elden çıkarmıyor çünkü biliyorlar ki güncelleme geldiği gibi fiyat katlanacak.

Hali hazırda güncelleme bu şekilde olacak bekleyip görececeğiz.

Kısa Vadeli yatırımlar! Waves almak şuan mantıklı mı?

Waves’in fiyat grafiğine baktığımızda dolar olarak bir kayıp olmasa da BTC olacak çok düşük seviyelerde. Bunun ana nedeni ise BTC’nin çatallaşması segwit olayı çok şükür oda bitti artık yatırımcılar yavaş yavaş altcoinlere kayacak.

Şuan dediğim gibi bir yükseliş trendine girdi bakalım ne kadar yükselecek veya nereye kadar düşecek. BTC’den dolayı kısa vadeli teknik analizlerin hep çöp oluyordu ama teknik analiz yapmadan da olmaz değil mi? Şuan ki duruma göre 1 saatlik grafiğe göre benim teknik analizim şu şekildedir.

teknik analiz Fincan-kulo formasyonu 25.08.2017

1 saatlik grafiğe göre Fincan-kulp formasyonu oluşmuş. Grafik yukarı doğru hareket edecek. Ama Resimde görüldüğü gibi hacimle ilgili bir durumdur. Eğer hacim desteklerse yukarı doğru gider fakat BTC yükselirse ki şuan yükselmekte trendinde hareket aşağıya doğru gidebilir.

4 saatlik uzun vade Teknik Analizi

4 saatlik grafik 25.08.2018

Uzun Vadeli teknik analizimde (1 saatlik analizimde ki fincan-kulp formasyonu gerçekleşirse 128 direnci kurulacak. 128-136 arasında destek yapıp 136 direncini kırarsa 145 direncine doğru hareket edecek. 145 direnci altın orandır. Burayı kırarsa kimse tutamaz. Tabi daha yukarı gitmesi için yeni haberlerin gelmesi gerekiyor.

Waves ekibinin en sevdiğim yanı manipülasyona yapmamaları tamamen şeffaf ve olduğu gibi abartmadan veriyorlar her şeyi. Bazı yatırımcılar bundan şikayetçi ama ben de memnunum.

Teknik analizleri bundan sonra güncük olarak güncelleyeceğim. Yazımızı takibe alabilir sorularınızı yorum alanında sorabilirsiniz.  (YTD)

27.08.2017

Waves Çine Açılıyor!

Biliyor musunuz bilmiyorum ama Çin Kripto parayı oldukça fazla önem veriyor. Devlet tarafından destekleniyor ve Dünya’nın 3. büyük ülkesi kripto para piyasasında. Haliyle büyük bir pazara sahip Çine açılan bir kripto paranın büyük bir yatırım alacağı aşikardır.

Bir kaç gündür WAVES’in Çin kripto para borsası Binance’de yer alacağı söylentileri dolaşıyordu. Dün Binance CEO’su bu haberi doğruladı ve kısa süre içerisinde waves’in ekleneceğini duyurdu.

Bu haberi alan bir coin uçmaya mahkumdur ama uçuşu gerçekleşmedi. Ama Çinde alış satışa açıldığı gün almak fiyatta büyük bir hareketlilik bekleniyor.

28.08.2017
WAves günlük teknik analizi 28.08.2017

Waves’in biraz yükselişinden sonra hemen düzeltme işine girdi. ABC düzeltmelerinde AB tamamlandı şuan C düzeltmesi tamamlanıyor. Muhtamelen düzeltme 0,00117 sath. tamamlanacak.

C düzeltmesini 117 satsh tamamladı. şimdi ilk hedef 128 satsh olacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.