Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları [Tüm Detaylarla]

280

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları [Tüm Detaylarla] – Özel okul desteği, çalışan annelere kreş yardımı, tarım ve hayvancılık desteği ve evilik parası gibi destekleri sağlayan devlet, yakın bir tarihte emeklilere devlet bankaları üzerinden faizsiz kredi vereceğini duyurmuştu. Yaklaşık 11 milyon emeklinin beklediği bir haber olsa da, henüz net bir tarih açıklanmamıştı. Emekli maaşının 10 katına kadar verilecek olan bu faizsiz krediler, emeklilerin bazı şartları sağlaması halinde verilecektir. Bunun dışında emeklilerin alacağı promosyonlar konusunda birkaç açıklama yapılmış ve birçok emekli promosyonlarını almıştı. Bu promosyonları alan emekliler, eğer maaşını kendi bankasına taşır ve 3 yıl süreyle alacağını beyan ederse, özel faizsiz krediyi alabilecektir. Emeklilere verilen son promosyonlar, aşağıdaki gibidir.

Emekliye Promosyon Ödeme Miktarları

 • 1000 liradan daha az maaş alan emeklilere, 300 lira
 • 1000 lira ile 200 lira arasında maaş alan emeklilere, 375 lira
 • 2000 TL ve daha üstünde maaş alan emeklilere, 450 lira promosyon verilmektedir.

Emeklilere Sunulacak Avantajlar

Devlet destekli verilen kredilere ek olarak, özel bankalar bünyesinde de en uygun vadeli faiz koşulları ile avantajlı krediler verilmektedir. HSBC, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Akbank DenizBank, İş Bankası en uygun emekli kredisi veren bankalar arasındadır. Bu  emekliler için bankaların promosyon ve avantajları aşağıdaki gibidir.

 • Bankalar tüm emeklilere promosyon verecek,
 • Faizsiz kredi olanağı sunulacak,
 • Nakit avans hesabı açılabilecek,
 • Kredi kartı olmayan emeklilere kredi kartı verilecek,
 • Promosyonlar sahip olunan maaş hesaplarına aktarılacak,

Hangi Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor?

Emeklilerin maaşlarını, devlet bankalarından aldığını düşünecek olursak eğer, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın bu konuda kısa sürede bir yenilik yapması bekleniyor. Bunun dışında diğer bankaların da, böyle bir kampanyayı aktif etmesi an meselesi. Çünkü bankalar arasında sürekli bir rekabet var ve bu olanaklar ile, müşteri kalitesini arttırmak istemektedirler.

Aşağıda yazılan 2 banka, emeklilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

 

 

 

Fibabanka

Fibabanka, 3 bin lira limiti olan ve 18 ay vadeli emekli kredisini yüzde sıfır faiz ile vererek ve bu kapsamda müşterileri için en avantajlı kredi veren banka özelliği ile dikkat çekmiştir. Bu kapsamda bankanın sunmuş olduğu kampanyadan yararlanmak isteyen emekliler, bazı olanakları sağladığı zaman, sıfır faizli krediyi rahatlıkla kullanabilecek. Bunun dışında emeklilerin 12 ay ve 18 aylık vade ile sahip olduğu kredilerde, ekstra bir işlem ücreti veya sigorta bedeli alınmamaktadır. Buna göre 3000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 18 aylık bir süreçte geri ödemeli kredi çekmek isteyen bireyler, toplam 465 TL kesinti göreceklerdir. Aynı şekilde 3000 TL faizsiz krediyi 12 aylık süreçte çekmek isteyen bireyler, 345 TL kesintiyi göreceklerdir ve bu kesinti, kullanılan krediden alınmaktaır.

Denizbank

Denizbank geçtiğimiz günlerde bir kampanya başlatmış ve 2 adet otomatik ödeme talimatı veren emekliler eğer 2 yıl bankadan maaş alma sözünü verirse, 300 TL tutarında bir paraya sahip olacaklardır. Bu kampanya hala devam etmektedir ve buna ek olarak 1000 TL faizsiz kredi olanağı sunulmuştur. Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için Denizbank’a başvurabilir ve herhangi bir ekstra dosya masrafı veya sigorta ödemesi yapmadan krediye sahip olabilirsiniz. Emekliler için tek şart, 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesidir. Bunun dışında ekstra bir şart aranmamaktadır. Fakat verilen otomatik ödemenin 1 yıl süreyle, Denizbank üzerinden ödenmiş olması gerekmektedir.

Denizbank’ın sunmuş olduğu bu kampanyadan, sadece 1 defaya mahsus yararlanılabilmektedir. Bu kredinin de 1000 TL’lik geri ödemesi, 83 TL şeklinde kapatılır.

Bu bankaların dışında yapılan, emekli vatandaşlar için faizsiz kredi kampanyası yoktur. Fakat esnaflara ve çiftçilere, yüzde sıfır faizle kredi veriliyor. Emekliler için yeni bir açıklama bekleniyor fakat resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Faizsiz Emekli Kredisi Kimlere Verilmez?

 • Bankalara aktif bir borcu olan veya yüksek ödeme yapanlar
 • Kredi kartı borçları olan ve maaşı ile beraber kredi kartı borcunu hiç bir şekilde ödeyemeyenler
 • Kredi notu istenen seviyenin altında olan ve dip seviyelerde olanlar
 • İcralık, Avukatlık ve Kara listede olan emekliler, faizsiz kredilerden yararlanamamaktadır.

 

Başvuru yapmak için, kimlik ile beraber en yakın Fibabanka veya Denizbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.