Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

Bitcoin ilk Giriş para yatırma çekme işlemleri

182

Bitcoin piyasası artık küçümsenmeyecek kadar büyük bir hacme ulaştı. Bitcoin’in gelişmesi ile birlikte yeni altcoinler de piyasaya sürülmektedir. Gerek forumlarda gerekse sosyal medya’da bitcoin alım satımı ve altcoin yatırımları için sürekli olarak sorular sorulmakta herkesin kafasında da farklı cevaplar gelmektedir.

Bitcoin’nin fiyatı sürekli olarak yükselmektedir. Hatta geçen gün bir paylaşımda eğer iphone 4 zamanında iphone 4 almasaydınız ve o parayla bitcoin almış olsaydınız şuan 26 milyon dolarlık bir servete sahip olacaktınız.

Benim aklıma iphone 4 alışım geldi. o zaman paramı borsada değerlendiriyordum sonra bir iphone buldum 1.350 TL’den Borsadan çektim gidip iphone almıştım. Ne mi oldu sonra değiştim başka telefon başka telefon başka telefon diye gitti. Ama meğersem o iphone beni servet sahibi yapabilirdi.

Ama artık birşeylerin farkına vardık yatırıma daha fazla öncelik sağlamaya başladım.  Neyse konuyu fazla dağıtmadan Bitcoin ve altcoin teknik analizleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Türkçe Bitcoin Borsaları

Bitcoin alışını Türkçe şuan Türkiye’de 3 borsa bulunmakta, BTC turk, Koinim ve paribu kimlik doğrulaması yaptıktan sonra alış satış yapabilirsiniz. Hatta ben ilk girdiğimde acemi idim. Forumlarda komisyonla BTC satan kişilerden sağlıyordum benden %10 komisyon alıyorlardı!!

Bir komisyoncuyla anımı paylaşmak istiyorum. Forumdan buldum skype ekledim BTC almak istediğimi iletti. Tamam dedi preev kuru üzerinden hesaplama üstüne %10 komisyon alıyordu. Ben kabulüm çünkü başka türlü bir alış satışı olduğunu bilmiyordum. tamam işte anlaştım baya bir komisyon alacaktı. Hesap numarasını istedim parayı yatırmak için. Banka hesap ismi ile aynı isimde olması gerekiyor dedi. Bende kardeşimin hesabından gönderecektim benim hesabımda hem para yoktu hemde eft ücreti kesiyordu.

Kibar bir dille kardeşimin hesabından göndereceğimi aynı soy isimle gönderdiğimi fakat sadece isim farklı dedim olmaz dedi.  Tamam dedim üstelemedim sonra başka bir komisyoncuyla çalıştım. Bir kaç kere aldım %5 komisyon kesiyordu birgün düşük bir btc alacaktım (100 tl) bir baktım daha önce 300 tl çıkardığı komisyonu çıkardı. niye böyle oldu vs sonra vazgeçtim farklı yolları araştırdım kredi kartı ile bitcoin alımı ilgili bir kaç video vardı oradan sitelere baktım ama orada da fiyatlar yüksekti. Sonra Türkçe BTC borsaları ile tanıştım artık rahattım kimlik doğrulamasından sonra (gönderici ile hesap bilgileri aynı olmalı ilk komisyoncu bir borsa gibi işlem yapacak ama borsadan çok daha fazla komisyon kesiyordu) artık btc almaya başladım.

Daha satış yapmadım yapmaya da niyetim yok. BTC aldıktan sonra bittrex.com üzerinden bir hesap açtım oraya transfer ettim. Bu borsadan da altcoin alım satımı yatırımı yapmaya başladım. Bir sonra ki yazımda altcoinler ile ilgili detaylı bilgiler vereceğim. Birde teknik analiz konularına gireceğim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.