Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

2017 Hisse Senedi Önerileri [Teknik Analiz]

134

2017 Hisse Senedi Önerileri [Teknik Analiz] – Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Artık Yatırım köşesini canlandırmanın zamanı geldi sanırsam. Bu Kapsamda 2017 yılı içerisinde ki bir kaç hisse önerisi vermek istiyorum. Kesinlikle danışmanlık hizmeti değildir ve yatırım tavsiyesi değildir.

Hisse senetlerini tek tek araştırmadım, aracı kurumların öneri listesinde ki hisse senetlerini ele alıyor ve bu hisse senetlerini teknik analizlerini yapıyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

1. ​DGATE Teknik Analizi

İş Yatırım öneri listesinde ki ilk hisse senedi. İş yatırım 12 aylık hedef fiyatı 7.64 ₺ olarak belirlemiş bugün 5.92 ile kapatmış. Peki Hisse senedinin teknik analizi nasıl? Adım adım resimlerle göstermek istiyorum

 

DGATE 1. grafik

Grafikte görüldüğü gibi Elliot dalgaları ile yükselmiş sonra ABC düzeltmeleri ile düzeltmesini yapmış orada Omuz Baş Omuz formasyonu ile düşüş onaylanmış. Belli bir düşüşten sonra yükseliş trendine girmiş. Yükseliş trendinde yeşil alt trend çizgisinin başladığı yerde bir OBO formasyonu var dikkat ederseniz oradan başlamış ve yükseliş onaylanmış.

Yükseliş trendi bu şekilde devam edecek Kırmızı ok ile gerekli düzeltmeyi yapacak sonra da yeşil okta gösterildiği gibi yukarı doğru hareket edecek. Eğer bu şekilde gerçekleşirse ne olur? hemen analizi güncelleyelim…

DGATE 2. Grafik

Düzeltme olursa ki olacak gibi görünüyor altta ki momentum indikatörü kırmızı okla aşağıda doğru gidiyor. Fakat grafikte önce yükseliş sonra düşüş gerçekleşiyor. Yani bir uyumsuzluk var. Gördüğünüz gibi eğer bir üst grafikte gösterdiğim düzeltme gerçekleşirse En altta ki Ters Omuz Baş Omuz Formasyonu gerçekleşecektir. Bunun gerçekleşmesi yükselişini onaylayacaktır.

DGATE hisse senedi 6.36 direnci kırarsa yükseliş çok sıkıntısı olmayacaktır. 6.36 ₺ Direnci önemli not alalım.

6.36 ₺  Direnci kırılır ve olumsuz birşey yaşanmazsa, Zaten bu kadar kesin olsaydı herkes zengin olmuştu bu güne kadar.  Benim hedefim 8 ₺ ama unutmayın geri çekilmeler olabilir, destekler kırılabilir destekler kırılırsa bu grafiklerin hiç bir anlamı kalmaz yeni grafiklerin çizilmesi gerekiyor.

Eğer bu hisse senediyle (DGATE)  ilgili yorum ve sorular gelirse ilerleyen yorumlara göre grafikler güncelleyebilirim. Temel analizi İş Yatırımdan okuyabilirsiniz.

Şuan sadece bu Hisse senedini vereceğim. İlerleyen zamanlarda farklı hisse senetlerinin de teknik analizlerini işleyeceğim. İlgiye göre grafikler tekrardan çizilebilir.

Burada ki bilgiler Yatırım tavsiyesi değildir. Ve Danışmanlık hizmeti değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.