Banka ve Kredi Rehberi Sitesi

18 Yaş Altı Bireylere Hesap Açan 5 Banka

128

18 Yaş Altı Bireylere Hesap Açan 5 Banka – Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte, bir çok başarılı uygulama hayatımıza girmiştir. Bankacılık sisteminin de, bu teknolojik gelişmelere bağlı olarak geliştiğini söylemek, pek de mantıksız olmaz. Bankalar, para alışverişlerindeki en güvenli kurum olarak bilinirler. Yapmış oldukları para transferleri, uluslararası sistemler vasıtası ile kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Özellikle bankaların, banka hesabı açmak için bazı şartlar koşması, 18 yaş altı bireylerin şahsi hesap açabilmesini zorlaştırmıştır. Durum böyle olunca, yenilikçi bankalar devreye girmiş ve 18 yaş altındaki bireylere, hesap açmaya başlamışlardır. Bu hesapların ayrıca, hesap işletim ücretinin de olmaması ekstra olarak eklenmiş bir yeniliktir. Aşağıda yazılmış olan bankalar,18 Yaş Altı Bireylere Hesap açmaktadır. Bu bankalara yapılan başvurular, ek olarak gün içerisinde onaylanmakta ve hesapların açılması dakikalar sürmektedir.

Vakıfbank

18 yaş altı bireylere ilk hesap açma hareketini öncü banka, Vakıfbank’tır. Junior hesabı adı altında başlattığı kampanya ile, yaklaşık 50 bin adet hesap açmayı başarmıştır. Ülke gençlerinin bu banka üzerinden açacağı hesaplarda, herhangi bir işletim ücreti de alınmamaktadır. Dolayısıyla oldukça avantajlı bir hesap olduğu söylenebilir. Tüm bunların yanında eft ve havale ücretleri de, %50 bir kesintiyle alınmaktadır. Böylece geleceğe yönelik yapılan bu yatırımlar, bir çok 18 yaş altı bireyi mutlu etmiştir.

İş Bankası

Kendini sürekli yenileyen ve kendine sürekli bir şeyler katan banka özelliği taşıyan İş Bankası, 18 yaş altındaki gençleri de unutmamış ve İlk İmza adı altında hesap açmıştır. Bunun için çocukların anne-babasıyla beraber gitmesi ve kimlik fotokopisini vermesi gerekmektedir. İlk imza hesap açılış işleminde, herhangi bir ücret tlep edilmemektedir.

Bankanın çalışma saatinde gidilmesiyle, hesap kısa süre içerisinde aktif edilmektedir. Bu bankanın avantajı ise, eft ve havale ücreti almamasıdır. İlk İmza hesabı kısa süre içerisinde tanınmış ve bir çok 18 yaş altı birey, bu bankayı tercih ederek hesap açmıştır.

Akbank

Yapmış olduğu yenilik ve kampanyalar ile hafızamalarımıza kazınan Akbank, gençler üzerinde bir proje geliştirerek exi26 adı altında hesap açmaktadır. Bu uygulama uzun bir süredir olduğu için, yaklaşık 100 bin genç bu banka üzerinden hesap açmıştır. İlk zamanlarda bu bankada hesap işletim ücreti yokken, kısa bir süre önce hesap işletim ücreti alınmaya başlanmıştır.

EFT ve havale de ücretli olduğu için, birçok kişi bu bankadan ilişkisini kesmiştir. Fakat hala bankayı tercih eden kişi sayısı, epey fazladır. Akbank’ın bu hesaplar için yeni bir planı olduğu da, yakın bir tarihte aktarılmıştır.

Garanti Bankası

Garanti bankasına 18 yaş altı hesap başvurusu yaptığınız zaman, velilerin de imzasıyla hesap açılmaktadır. Bunun için ödenmesi gereken herhangi bir ücret veya aranan bir şart yoktur. Kimlik fotokopisi vermek, hesabı açmak için yeterlidir. Garanti Bankası’nın avantajlı dünyası, 18 yaş altındaki bireyleri de kapsamıştır.

Öyle ki tüm bonus kart kampanyaları, bu hesap için geçerli kılınmıştır. Bonus kart özelliği taşıyan hesap kartları, tüm üye iş yerlerinde geçmekte ve harcama yaptıkça bonus vermektedir. Buna ek olarak hesap işletim ücreti alındığı gibi, havale ve eft ücreti de düşük bir meglağ da tahsis edilmektedir.

Denizbank

Son olarak emekliler üzerinde bir projeyle kendini duyuran Denizbank, gençleri de ihmal etmemiş ve Deniz Hesap adı altında hesaplar açmaya başlamıştır. 18 yaş altında olan bireylerin, anne veya babasıyla başvuru yapması durumunda hesapları açılmaktadır. Fakat bu banka üzerinde işleyişler biraz farklıdır. Hesap sahibi gelen paraları istediği Denizbank ATM’sinden çekebilmekte fakat havale/eft gibi işlemler yapacağı zaman, anne veya babasına onay kodu gitmektedir.

Böylece Denizbank, bireylerin güvenliğini ne denli koruduğunu bir kez daha göstermiştir. Ayrıca Denizbank hesaplarında hesap işletim ücreti çok düşük tutulmuş ve havale/eft ücretleri de yarıya indirilmiştir. Bunlara göre Denizbank, ileriye dönük projeleri hayata geçireceğinin sinyallerini vermiştir.

Tüm bankalar başvuruları, online olarak da kabul etmektedir. Başvurular onaylandıktan sonra, en yakın şueye gitmeniz durumunda hesaplar açılacaktır. Şuanda aktif olarak hesap açan bu bankalar, başvuru için sadece kimlik fotokopisi istemektedir. Buna ek olarak velisinin de onayıyla hesaplar açılmakta ve kullanılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.